Sklep Online

PYTANIA I ODPOWIEDZI


Jak położyć płytki?


Podjęliście decyzję – wykańczacie ścianę w salonie imitacją starej cegły. Wszystko zostało kupione, pozostaje zabrać się do pracy. Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe – dziś publikujemy poradnik na temat wykonania ściany z zastosowaniem naszej cegły.

W pierwszej kolejności sprawdź, czy aby na pewno masz wszystkie potrzebne do pracy materiały. Potrzebujesz:

 •          imitację cegły,
 •          podkładu gruntującego,
 •          fugę lub alternatywnie klej gipsowy, którybędzie nam służyć jako fuga.
 •          klej (poliuretanowy, klej do glazury lub klej gipsowy),
 •          farbę – opcjonalnie, w przypadku gdy chcemy uzyskać inny efekt kolorystyczny niż barwa zakupionej cegły.
 •          skrzynkę uciosową – opcjonalnie, w przypadku gdy mamy zewnętrzne narożniki.
 •          brzeszczot do metalu - opcjonalnie, w przypadku gdy mamy zewnętrzne narożniki.

Dodatkowo, do przyklejenia cegły przydadzą ci się poniższe sprzęty:

 •          szpachla,
 •          nożyk do tapet,
 •          wiaderko,
 •          pędzel,
 •          pistolet do fugowania,
 •          butelka-rozpylacz do impregnatu/gruntu (np. po płynie do mycia okien),
 •          ołówek/długopis/czarna kredka,
 •          metrówka,
 •          poziomica,
 •          pędzel

Polecam gorąco przygotować wszystkie powyższe sprzęty jeszcze przed przystąpieniem do pracy. Unikniemy w ten sposób nerwowego poszukiwania kolejnych drobiazgów i przerywania działania na wizytę w sklepie. Cały proces kładzenia płytek będzie miał VI albo VII etapów. Wszystko zależne jest od tego, czy zdecydujemy się na malowanie płytek.

Etap nr I – gruntujemy ściany

To podstawowe działanie od którego zaczynamy każdą pracę na ścianach. W tym przypadku wystarczy jedna warstwa podkładu gruntującego, który nakładamy wałkiem na ścianę. Polecamy wałek z wydłużaną rączką – dostaniemy nim w najdalsze zakamarki ściany. Po zagruntowaniu powierzchni czekamy 12 godzin, nim przystąpimy do kolejnego etapu pracy.

Etap nr II – rysujemy linie pomocnicze

Gdy grunt wyschnie przystępujemy do rysowania linii pomocniczych. Pomogą nam one równo przykleić płytki. Przy tym zadaniu przyda się nam poziomica, metrówka i coś do oznaczenia linii. Zaczynamy je rysować od sufitu lub podłogi. Pierwsza powinna być zaznaczona w odległości ok. 6-6,5 cm od sufitu lub podłogi, a każda kolejna w odstępie 7,5-8 cm. Jest to wysokość cegły i odstęp na fugę. Rozpoczęcie od sufitu pozwoli nam na osiągnięcie najbardziej estetycznego efektu wizualnego – dzięki temu docięta cegiełka będzie się znajdowała przy podłodze, a zatem w najmniej widocznym miejscu. Tym samym polecamy zachować się dokładnie odwrotnie niż zaleca sztuka budowlana.

Etap nr III – przyklejamy stare cegły dekoracyjne

Przystępujemy do trzeciego – głównego – etapu robót. Potrzebne nam będą klej, cegły, woda, szpachla, wiadro i nożyk do tapet. W pierwszej kolejności należy rozrobić klej z wodą – ma być on gęsty, nie może być lejący się. Można bardzo łatwo sprawdzić, czy uzyskaliśmy odpowiednią konsystencję – wystarczy nałożyć go na cegiełkę i obrócić ją wokół własnej osi. Jeśli klej spadnie, znaczy to, że jest zbyt rzadki. W takim przypadku dosypujemy proszku i mieszamy raz jeszcze całość. Po rozrobieniu odpowiedniej masy, nakładamy klej na płytki i przyklejamy do ściany wg wyznaczonych linii. Dociskamy cegiełkę poruszając ją delikatnie na boki oraz w górę i w dół. I tak powtarzamy tę czynność płytka za płytką, aż pokryjemy całą planowaną powierzchnię. W przypadku napotkania na przeszkody, docinamy cegiełkę do odpowiedniego rozmiaru/kształtu. Jest to dziecinnie proste – wystarczy ją naciąć nożykiem do tapet (wewnętrzna strona) i odgiąć w drugą stronę. Pęknie w przyciętym miejscu.

Etap nr IV (wersja 1) – wypełnianie przestrzeni między płytkami (fugowanie)

Najpierw rozrabiamy fugę – robimy to w podobny sposób jak w przypadku kleju, z tym, że finalnie jej konsystencja powinna być półpłynna. Może nie trzymać się szpachli, ale nie powinna lać się z niej jak woda z kranu. Gdy uzyskamy odpowiednią konsystencję, ładujemy ją do pistoletu i powoli wypełniamy szpary pomiędzy cegiełkami. Ważne, by nie było w niej grudek.

Etap nr IV (wersja 2) – wypełnianie przestrzeni między płytkami (fugowanie z kleju)

Alternatywnie możemy kłaść cegłę dekoracyjną na klej gipsowy i z tego kleju zrobić fugę. Jak? To bardzo proste. Potrzebna do tego będzie paca zębata o jak największych przerwach. Rozrabiamy klej zgodnie z zaleceniami podanymi na worku. Kładziemy grubszą warstwę kleju na ścianę, w momencie dociskania płytki do ściany klej z spod płytki wyciśnie się i będzie imitował fugę. Wtedy możemy przejść do kolejnego etapu czyli wygładzenia fugi. Przy tej technice trzeba nabrać wprawy i rozrabiać mniejsze ilości kleju (koło 2 kg). 

Etap V – wygładzanie fugi

Powinniśmy dać fudze 5-10 minut na zastygnięcie. Po takim czasie bierzemy pędzel i ją wygładzamy. Najlepiej jeśli włosie pędzla będzie mokre – wtedy łatwiej rozprowadzimy masę uzupełniając przestrzenie pomiędzy cegiełkami. Tą część pracy najlepiej podzielić na niewielkie etapy, które będą trwały ok. 10 minut. Najpierw przez tyle czasu uzupełniamy fugę, później kolejne 10 minut ją wygładzamy i tak na zmianę do momentu, kiedy wykończymy całą ścianę. W przypadku wypełniania fugi klejem wygląda to podobnie. Po dwóch partiach położonych cegiełek wracamy do pierwszej by wygładzić klej między płytkami.

Etap nr VI – impregnowanie cegiełek

Jeśli chcemy by płytki były bardziej odporne na zabrudzenia, wilgoć czy stosowanie środków chemicznych, zalecamy zaimpregnować płytki. By to zrobić należy zaczekać, aż cegła i fuga wyschnie. Następnie należy dwukrotnie pokryć impregnatem, nakładając jego drugą warstwę jeszcze przed wyschnięciem pierwszej. W przypadku, kiedy chcecie płytki jeszcze pomalować należy do tej czynności użyć gruntu. Najłatwiejszy sposób pokrycia ściany preparatem to użycie butelki ze spryskiwaczem, którym spryskujecie ścianę.

Etap nr VII (dla chętnych) – malowanie

W przypadku gdy chcemy zmienić kolor płytek, albo dodatkowo je wybielić polecamy pomalować je farbą. Niestety jest to proces nieco trudniejszy niż malowanie gładkiej ściany, przez co trzeba uzbroić się w nieco cierpliwości i pędzel. Wałek w tym przypadku nie zda egzaminu – mamy tu do czynienia z powierzchnią pełną chropowatości i nieregularności. Zdecydowanie bardziej precyzyjny będzie tu pędzel malarski – dotrzemy nim w najmniejsze zakamarki ściany. Zależnie od wnętrza powinniśmy dobrać odpowiednią farbę – do przedpokoju wystarczy nam wodoodporna, lateksowa. Do łazienki czy kuchni polecamy już tą o podwyższonej odporności na ścieranie i wilgoć. 

Jeśli udało się Wam przebrnąć przez wszystkie siedem etapów wykańczania ściany cegłą, serdecznie Wam gratuluję! Nie jest to aż tak trudne, nieprawdaż?

RADA #1 – Pamiętajmy aby kleje miały białą barwę. Jeśli wybierzemy do przyklejenia np. gips szpachlowy, lub klej którego kolor jest beżowy to musimy się liczyć z tym że płytka nim nasiąknie i zmieni barwę.

RADA #2 – Jeśli chcemy zrobić narożnik musimy się zaopatrzyć w skrzynkę uciosową. Koszt skrzynki jest niewielki bo tylko 15zł i jest to dostępne w każdym sklepie budowlanym. Jest to plastikowe lub drewniane korytko, głównie do przycinania listew przypodłogowych ale sprawdzi się doskonale przy docinaniu narożników. Umieszczamy płytkę w korytku i docinamy brzeszczotem z gęstymi ząbkami pod kątem 45o stopni. Dokładnie to samo robimy z drugą płytką i mamy gotowy narożnik! Wystarczy teraz nałożyć na siebie docięte elementy obrobić łączenie klejem.

Jakie są zasady regulaminu?

1- OGÓLNE1. Przedmiotem zakupu są płytki dekoracyjne wykonane z gipsu i dodatków naturalnych.

2. Dane osobowe użyte w formularzach jak również inne dane zgromadzone automatycznie przetwarzane są z zachowaniem wymogów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 roku, Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) („ustawa o ochronie danych osobowych”) oraz ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 roku, Nr 144, poz. 1204 z poźn. zm.).

3. Po zakupie prosimy o kontakt mailowy w celu sfinalizowania transakcji.

4.Wszelkie prawa zastrzeżone.Prawa do opisów, zdjęć, szablonu,  są zastrzeżone. Kopiowanie lub wykorzystywanie dla własnych celów jest zabronione. Nie stosowanie się do powyższego punktu może wiązać się z konsekwencjami prawnymi.

5.Prosimy o dokonanie wpłaty w przeciągu 7 dni

6. Zamówienia są realizowane na terenie Polski w przeciągu maksymalnie 3 dni od dokonania wpłaty.

7. Informacji należy udzielić bezpośrednio przed złożeniem zamówienia.Droga mailowa lub telefonicznie.

2- REKLAMACJE


1.Klient może dokonać zwrotu zakupionego towaru bez podania przyczyny w ciągu 14 dni liczonych od daty dostarczenia towaru.

2.Zwrócony towar nie może nosić śladów używania i musi być zwrócony w oryginalnym opakowaniu z kompletem dokumentów.

3. Reklamacje dotyczące uszkodzeń mechanicznych powstałych podczas transportu będą rozpatrywane tylko w momencie odbioru towaru w obecności spedytora. Warunkiem przyjęcia tego typu reklamacji będzie spisanie wraz z dostarczycielem protokołu reklamacyjnego.

4.Opis procedury reklamacyjnej:

 1. Kupujący może składać Sprzedawcy reklamacje dotyczące zawartej Umowy pod adresem 
  [javascript protected email address], lub w formie pisemnej na adres Sprzedawcy. Poprawnie złożona reklamacja powinna zawierać co najmniej:

  Jeżeli podane w reklamacji dane lub informacje wymagają uzupełnienia, przed rozpatrzeniem reklamacji Sprzedający zwraca się do składającego reklamację o jej uzupełnienie we wskazanym zakresie.
  1. imię, nazwisko, adres, adres e-mail Kupującego,
  2. datę zawarcia Umowy stanowiącej podstawę reklamacji,
  3. przedmiot reklamacji, ze wskazaniem żądania Kupującego,
  4. wszelkie okoliczności uzasadniające reklamację.
 2. Sprzedający rozpoznaje reklamację w terminie 14 dni od daty jej otrzymania w prawidłowej postaci.
 3. Odpowiedź na reklamację wysyłana jest na podany przez Kupującego adres e-mail bądź na adres poczty tradycyjnej.

5.Prawo konsumenta do odstąpienia od umowy:

W ciągu 14 dni od otrzymania nabytej rzeczy lub – w przypadku usług - zawarcia umowy, Kupujący (konsument) może odstąpić od umowy bez podawania jakiejkolwiek przyczyny. W takim przypadku Sprzedający zwróci wszystkie otrzymane od Kupującego płatności.
Aby odstąpić od umowy zawartej na Allegro, należy złożyć Sprzedającemu stosowne oświadczenie woli, pisząc na adres e-mail: [javascript protected email address] Kupujący może skorzystać ze wzoru odstąpienia od umowy, podanego poniżej.
Przesyłkę należy nadać na adres firmowy.Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje Kupującemu (konsumentowi) w odniesieniu do umów:

1) o świadczenie usług, jeżeli przedsiębiorca wykonał w pełni usługę za wyraźną zgodą konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez przedsiębiorcę utraci prawo odstąpienia od umowy;
2) w której cena lub wynagrodzenie zależy od wahań na rynku finansowym, nad którymi przedsiębiorca nie sprawuje kontroli, i które mogą wystąpić przed upływem terminu do odstąpienia od umowy;
3) w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb;
4) w której przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia;
5) w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;
6) w której przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami;
7) w której przedmiotem świadczenia są napoje alkoholowe, których cena została uzgodniona przy zawarciu umowy sprzedaży, a których dostarczenie może nastąpić dopiero po upływie 30 dni i których wartość zależy od wahań na rynku, nad którymi przedsiębiorca nie ma kontroli;
8) w której konsument wyraźnie żądał, aby przedsiębiorca do niego przyjechał w celu dokonania pilnej naprawy lub konserwacji; jeżeli przedsiębiorca świadczy dodatkowo inne usługi niż te, których wykonania konsument żądał, lub dostarcza rzeczy inne niż części zamienne niezbędne do wykonania naprawy lub konserwacji, prawo odstąpienia od umowy przysługuje konsumentowi w odniesieniu do dodatkowych usług lub rzeczy;
9) w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;
10) o dostarczanie dzienników, periodyków lub czasopism, z wyjątkiem umowy o prenumeratę;
11) zawartej w drodze aukcji publicznej;
12) o świadczenie usług w zakresie zakwaterowania, innych niż do celów mieszkalnych, przewozu rzeczy, najmu samochodów, gastronomii, usług związanych z wypoczynkiem, wydarzeniami rozrywkowymi, sportowymi lub kulturalnymi, jeżeli w umowie oznaczono dzień lub okres świadczenia usługi;
13) o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez przedsiębiorcę o utracie prawa odstąpienia od umowy.


3 - Płatność

1.NALEŻNOŚĆ ZA ZAKUPIONY TOWAR NALEŻY WPŁACAĆ NA KONTO PODANE PRZY SKŁADANIU ZAMÓWIENIA.

2. WYSYŁKI OBSŁUGIWANE SA PRZEZ FIRMĘ KURIERSKĄ POCZTA POLSKA

3.WYSYŁKA 
KOSZTY TRANSPORTU NA PALECIE ZALEŻNY OD WAGI PRZESYŁKI:
DO 30KG = 32 ZŁ


DO 60KG = 73 ZŁ


DO 1000KG = 110 ZŁ

*MOŻLIWOŚĆ OPCJI ZA POBRANIEM/PŁATNOŚĆ PRZY ODBIORZE +15ZŁ


4.WYSYŁKA NASTĘPUJE W DNIACH ROBOCZYCH OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU NATYCHMIAST PO ZAKSIĘGOWANIU WPŁATY OD KUPUJĄCEGO.

5.TRASA PRZESYŁKI KURIERSKIEJ JEST PRZEZ NAS MONITOROWANA, DZIĘKI TEMU WIEMY GDZIE AKTUALNIE ZNAJDUJE SIĘ PACZKA ORAZ ZNAMY TERMIN ODBIORU PRZEZ KLIENTA.


Realizacje

Masz pytania. Zadzwoń do nas lub napisz!

Gipso-Dek Grzegorz Sałata

ul. Krakowska 180 - 52-015 Wrocław - woj. dolnośląskie
NIP: 8971692921

tel. 690 815 170

e-mail: biuro@gipso-dek.pl

wszystkie prawa zastrzeżone 2015 gipso-dek.pl